( )  (.)

Obsah vyžaduje Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player


Bratislava stred Európycity foto

Bratislava

Bratislava - hlavné mesto Slovenskej republiky - leží na juhozápade Slovenska na oboch  brehoch Dunaja, na hraniciach s Rakúskom a Maďarskom, neďaleko hraníc s Českou republikou. Vďaka tejto výhodnej polohe sa v nej sústreďoval rušný život už od dávnej minulosti. Niekoľko storočí bola hlavným mestom Uhorska, v 13. storočí sa stala slobodným kráľovským  mestom a neskôr aj korunovačným mestom uhorských kráľov a kráľovien. Každá z kultúr a národov, ktoré v Bratislave žili zanechali svoje stopy v jazyku, vo zvykoch, v kuchyni, v architektúre i v životnom štýle.

Dominantou mesta je Bratislavský hrad, charakteristický štyrmi vežami, nachádzajúci sa na hradnom kopci. Známe sú bratislavské mosty - najmä Nový most, z oceľovej konštrukcie, ktorý je svojim tvarom ojedinelý v Európe. Historickým jadrom mesta je tzv. Staré Mesto, bohaté na múzeá, galérie a historické pamiatky, uličky ústia do niekoľkých námestí,  je tu aj najväčší a najstarší kostol v Bratislave - gotický Dóm sv. Martina, Michalská brána, Stará radnica, historická budova Slovenského národného divadla, Zichyho palác, Pálffyho palác, socha Schöner Naziho, Čumila aj Napoleona... Centrum mesta je zároveň príjemným miestom pre posedenie pri šálke kávy alebo orosenom pive.

Z centra je to len na skok na nábrežie Dunaja. Loďou po Dunaji sa možno doplaviť do prístavu Devín a obdivovať hrad Devín postavený na mohutnom skalnom kopci. Za ostatné roky vyrástli v Bratislave aj moderné stavby. Či už sú to nákupné centrá, alebo bussiness centrá, Slovenské národné divadlo, hokejový štadión, most Apolo, všetky tieto stavby tvoria jej súčasť a umožňujú vychutnať si krásavicu na Dunaji - Bratislavu - so všetkými jej podobami.

Bratislava a Viedeň

Typ zájazdu: poznávací
Lokalita: Bratislava, Trenčín, MVC
Doprava: bus

Prehliadka najznámejších a najkrajších pamätihodností Bratislavy s pestrým programom a návštevou neďalekej Viedne. Možnosť ochutnať to najlepšie zo slovenských vín v hlavnom meste vína v Pezinku.

 

Služby a vybavenie hotela Hotel 3***: hotel je vzdialený 10 min. od centra mestskou dopravou, recepcia, reštaurácia, lobby bar, free WIFI pripojenie v rámci celého hotela, oravská koliba na terase hotela

Vybavenie izieb: kúpeľňa, samostatné WC, TV, WiFi internet, parkovisko

Strava: raňajky

Program zájazdu:

1. deň: odchod z Kyjeva vo večerných hodinách

2. deň: príchod do Bratislavy v poobedňajších hodinách, ubytovanie a registrácia v 3*** hoteli. Voľný večer.

3. deň: 07.00-07.30- raňajky. 10.00 - 13.30 prehliadka Bratislavy-Staré Mesto so sprievodcom - hlavné mesto Slovenskej Republiky. Mesto, ktoré zachovalo tvár stredovekej Európy, zároveň je to moderné a rýchlo sa rozvíjajúce mesto, čo robí Bratislavu lákadlom pre zahraničných turistov. Po obhliadke so sprievodcom voľný program s možnosťou navštíviť nákupné strediská (shopping).

4. deň: 07.00-07.30- raňajky. Od 09.00 celodenný fakultatívny výlet do hlavného mesta Rakúska - Viedeň (50€ dosp./ 25€ deti). Viedeň je hlavným mestom Rakúskej republiky, každý turista podľahne spojitosti rôznorodej krásy zanechanej predkami tohto mesta. Prehliadka starého mesta, prehliadka historických pamiatok, návšteva múzea so sprievodcom.

Voľný program, odporúčame navštíviť „Zlatý poklad Habsburgovcov“ (lístky sa predávajú u sprievodcu / manažér zájazdu- dosp./deti), prípadne môžete navštíviť ZOO. 17.00/30 odchod z Viedne. 18.00/30 príchod do Bratislavy.

5. deň: 07.00-07.30- raňajky. 09.00-13.30 fakultatívny výlet Bratislava-veľký okruh so sprievodcom (25€ dosp./ 15€ deti) na hrad Devín, ktorý sa nachádza vo výške 212 m.n.m., návšteva Slavína - historická pamiatka sovietskym vojakom, padlým v II. svetovej vojne. 14.30 fakultatívny výlet s ochutnávkou vína do mesta Pezinok (len pre dospelých, 17€ dosp.) - hlavné mesto vinárstva, návšteva Národného Salóna Vín (degustácia 5+5) - v historických pivniciach pezinského zámku, možnosť ochutnať kolekciu stovky najlepších slovenských vín a tiež nahliadnuť do historických pivníc. Pod jednou strechou sa tu prezentujú tie najlepšie vína zo všetkých slovenských vinohradníckych oblastí. Približne o 16.00 návrat do hotela. Voľný program.

6. deň: 07.00-07.30- raňajky. 09.00 odubytovanie z hotela, odchod busom ku štátnym hraniciam SR s Ukrajinou. Počas cesty, zastávka (približne 3 hod.) v meste Trenčín. Prechádzka po námestí, prehliadka historických pamiatok. Fakultatívna prehliadka Trenčianskeho hradu so sprievodcom (veľký okruh 7€/3€).

7. deň: príchod do Kyjeva v skorých ranných hodinách.

 

Cena je uvedená pre 1 osobu za noc v dvojlôžkovej izbe, ak je obsadená dvomi osobami. V cene je zahrnuté: doprava luxusným klimatizovaným autobusom Kyjev-Bratislava a späť, ubytovanie v 3*** hoteli, miestna daň, raňajky, prehliadka Bratislavy 3,5 hod. so sprievodcom, sprievodca zájazdu.

V cene nie je zahrnuté: komerčné poistenie - odporúčame uzatvoriť pred odchodom, víza do SR 35€, fakultatívny výlet do Viedne (50€/25€), fakultatívny výlet Bratislava - veľký okruh (25€/15€), fakultatívny výlet Národný Salón Vín v Pezinku (17€), prehliadka Trenčianskeho hradu (7€/3€)


Termíny zájazdu

Kurzový lístok

1 USD » 0.95951 Eur
1 CZK » 0.04047 Eur
1 GBP » 1.17585 Eur