( )  (.)

Obsah vyžaduje Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player


Zájazdy do » Turčianske Teplicecity foto

Turčianske Teplice

Mesto Turčianske Teplice sa nachádza v centre stredného Slovenska, v Turčianskej kotline. Obklopujú ho pohoria Veľká Fatra, Malá Fatra, Žiar a Kremnické vrchy.

Turčianske Teplice patria medzi najstaršie kúpeľné mestá na Slovensku. Teplé pramene sa na jeho dnešnom území po prvý krát spomínajú v 13. storočí. Traduje sa, že v roku 1423 sa tu kúpaval aj kráľ Žigmund Luxemburský. Termálna voda a horúce pramene predurčili Turčianske Teplice k vzniku kúpeľov, v ktorých sa ako jediných na Slovensku liečia choroby obličiek a močových ciest. Známa a úspešná je i kúpeľná liečba pohybového ústrojenstva dospelých a tiež detí.

Liečivá voda prichádza na povrch siedmimi prameňmi s výdatnosťou do 30 l/s a teplotou od 38° do 47,5 °C. Vysoký obsah vápnika, horčíka a fluóru sa využíva na pitné kúry ako prevencia proti osteoporóze a viacerým typom obličkových kameňov, proti žlčníkovým a črevným ťažkostiam.Kompletný liečebný program sa zostavuje individuálne pre každého klienta na základe vstupnej lekárskej prehliadky a aktuálneho zdravotného stavu.

Moderné kúpele ponúkajú aj wellness pobyty a celoročnú prevádzku SPA&Aquaparku s termálnymi, rehabilitačnými vonkajšími a vnútornými bazénmi, tobogánmi a rôznymi atrakciami. Kúpeľný areál sa rozprestiera v južnej časti mesta a tvorí ho viacero liečebných domov.

Neodmysliteľnou súčasťou mesta je aj kúpeľný park, ktorý bol založený v druhej polovici 19.storočia, nachádza sa v ňom lipová alej, množstvo fauny, flóry, ktorá blahodárne pôsobí na ducha človeka.
Hlavným liečebným prostriedkom je liečivá termálna voda, uplatňujú sa moderné liečebné metódy a fyzioterapeutické postupy a dôležitú úlohu zohráva vynikajúca klíma a čisté ovzdušie. Vďaka vhodným klimatickým podmienkam a prekrásnej okolitej prírode sú Turčianske Teplice vyhľadávaným miestom na oddych a regeneráciu.

Je nám ľúto, pre túto kategóriu alebo umiestnenie v tejto chvíli nemáme naplánované žiadne voľné termíny.

Ak si želáte byť informovaný o možnostiach zájazdu pre túto lokáciu, alebo sa chcete dozvedieť viac, prosím kontaktujte nás.


Kurzový lístok

1 USD » 0.88121 Eur
1 CZK » 0.04107 Eur
1 GBP » 1.1957 Eur