( )  (.)

Obsah vyžaduje Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player


Zájazdy do » Piešťanycity foto

Piešťany

Svetoznáme kúpeľné mesto Piešťany sa nachádza na západe Slovenska, v údolí dolného toku Váhu. Piešťany sa preslávili výskytom liečivej geotermálnej vody a sírneho bahna s mimoriadnym liečivým účinkom na ochorenia pohybového ústrojenstva, ktoré je unikátom nielen v Európe, ale aj na svete.

Horúce minerálne pramene s teplotou 67 až 69 °C s obsahom 1500 mg minerálnych látok na liter a sírne bahno spôsobili rozvoj kúpeľníctva a budovanie liečebných domov. Piešťanské bahno má mimoriadny liečivý účinok na reumatické a niektoré nervové ochorenia a aplikuje sa formou rôznych bahenných zábalov a vo forme tzv. bahniska.

Mesto ponúka svojim hosťom okrem zdravia a odpočinku aj bohatý kultúrny život a pestré športové vyžitie.
Kúpele sa rozprestierajú na tzv. Kúpeľnom ostrove, na ktorom sa nachádzajú viaceré historické budovy - najstarším kúpeľným domom sú Napoleonské kúpele, secesné hotely, viaceré sochy a fontány, umelecké plastiky. Súčasťou ostrova je aj termálne kúpalisko, sieť kúpeľných hotelov, zdravotno-liečebných zariadení ale i športovísk. Na ostrove sa nachádza golfové ihrisko, tenisové kurty i ihrisko na plážový volejbal a vedie tadiaľto bežecká aj cyklistická trasa.

V severnej časti kúpeľov sa nachádza Spoločenské centrum, ktoré ponúka kultúrne a umelecké programy najrôznejších žánrov a usporadúva festivaly divadelného umenia a vychádzky za architektonickými, historickými a prírodnými pozoruhodnosťami. V dvoch sálach Spoločenského centra sa organizujú medzinárodné kongresy a konferencie, sú tu výstavné galérie a ďalšie priestory. Ostrov spája s pešou zónou v historickom centre mesta architektonicky zaujímavý Kolonádový most so sochou muža, ktorý láme barlu - symbol kúpeľov.

Je nám ľúto, pre túto kategóriu alebo umiestnenie v tejto chvíli nemáme naplánované žiadne voľné termíny.

Ak si želáte byť informovaný o možnostiach zájazdu pre túto lokáciu, alebo sa chcete dozvedieť viac, prosím kontaktujte nás.


Kurzový lístok

1 USD » 0.88121 Eur
1 CZK » 0.04107 Eur
1 GBP » 1.1957 Eur