( )  (.)

Obsah vyžaduje Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player


Zájazdy do » Bojnicecity foto

Bojnice

Oblasť rozprestierajúca sa v strednej časti Hornonitrianskej kotliny, na pravom brehu rieky Nitra, má svoje najstaršie dejiny – geologickú históriu zapísanú kamenným písmom v horninách a skamenelinách.

K najromantickejším zámkov v strednej Európe patrí Bojnický zámok. Ako vzor pri jeho ostatnej prestavbe slúžili francúzske gotické hrady z údolia rieky Loiry, pápežský palác v Avignone, gotické tirolské hrady i raná renesančná talianska architektúra. Interiér zámku ukrýva množstvo umelecko-historických exponátov, ktoré zhromaždil najmä posledný majiteľ zámku gróf Ján František Pálfi. Okolo Bojnického zámku sa rozprestiera romantický park s rôznymi atrakciami, kvázi zrúcaninami i s viacerými vzácnymi stromami. Najcennejšším stromom je lipa kráľa Mateja - podľa povesti zasadená v roku 1301. Pod úrovňou 4. nádvoria sa nachádza prírodná travertínová jaskyňa s dvoma jazierkami. Neďaleko zámku sa nachádza Zoologická záhrada.

Kúpele Bojnice sú atraktívnym miestom pre liečebné procesy, regeneráciu a oddych. Základom liečebných procedúr je prírodná, liečivá, hydrogén-uhličitanovo-síranová, vápnikovo-horčíková hypotonická akratoterma s teplotou od 28 – 52 ºC, ktorá vyviera z 9 prameňov s výdatnosťou 40 l/s z hĺbok 1200-1500 m. Akratoterma zlepšuje látkovú výmenu a imunologické reakcie v bunkách, funkčnosť tkanív, ich zásobovanie kyslíkom a tým celkový stav organizmu. Liečivá voda účinkuje pozitívne na vegetatívny nervový systém, predovšetkým jeho parasympatickú časť.
Relax v kúpeľoch a veľké možnosti aktívneho oddychu v okolí predurčuje mesto Bojnice na nezabudnuteľnú dovolenku.

Je nám ľúto, pre túto kategóriu alebo umiestnenie v tejto chvíli nemáme naplánované žiadne voľné termíny.

Ak si želáte byť informovaný o možnostiach zájazdu pre túto lokáciu, alebo sa chcete dozvedieť viac, prosím kontaktujte nás.


Kurzový lístok

1 USD » 0.88121 Eur
1 CZK » 0.04107 Eur
1 GBP » 1.1957 Eur